GALERIA MULTIMEDIÓW

zobacz galerię

Panel dyskusyjny

Możliwość udziału w panelu dyskusyjnym po dokonaniu rejestracji

 

 wejdź

poprzednim miesiącu wrzesień 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35
1
2
3
4
5
week 36
6
7
8
9
week 37
week 38
week 39

Subskrypcja

Uzyskanie informacji na temat działań projektu możliwe jest po rejestracji

2. spotkanie GS - Bertsdorf–Hörnitz, 22-23.11.2012

 

 

Już po raz drugi w 2012 roku odbyło się posiedzenie Grupy Sterującej w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk- Saksonia”. Tym razem miało ono miejsce na saksońskim obszarze wsparcia - w Zamku Hörnitz, koło Zittau.

 

 

W spotkaniu brali udział niemieccy i polscy liderzy pięciu tematycznych Grup Roboczych, przedstawiciele i koordynatorzy projektu z Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obecni byli także pracownicy firmy core - consult, prowadzącej Wspólny Sekretariat Projektu oraz ekspert naukowy, sprawujący merytoryczny nadzór nad przebiegiem projektu.

Celem spotkania było przedstawienie bieżących spraw związanych z realizacją projektu oraz przygotowanie harmonogramu spotkań na 2013. W przyszłym roku zaplanowano szereg wyjazdów, m.in. 10 jednodniowych wizyt studyjnych oraz 10 transgranicznych spotkań w ramach dwóch rund warsztatowych. Oprócz tego członkowie tematycznych Grup Roboczych będą mogli odbyć praktykę w partnerskim kraju.

W czasie posiedzenia podsumowano także wyniki pierwszej rundy warsztatowej oraz omówiono strategiczne przedsięwzięcia realizowane przez inne podmioty z pogranicza, z którymi przewiduje się nawiązać współpracę.

Spotkanie było owoce dzięki aktywnemu uczestnictwu całego zespołu grupy projektowej z polskiej i niemieckiej strony. Dyskusja członków Grupy Sterującej dowiodła, jak ważny jest projekt z punktu widzenia przyszłej perspektywy finansowej 2014-2020. Wszystkich utwierdziła w przekonaniu, że jest to projekt „mostowy”, łączący dwa programy i dwie perspektywy, których koncentracja merytoryczna różnorodnych zagadnień transgranicznych odgrywa szczególną rolę.

Odwiedzin 6649

Drukuj

Instytucje zaangażowane w projekt