GALERIA MULTIMEDIÓW

zobacz galerię

Panel dyskusyjny

Możliwość udziału w panelu dyskusyjnym po dokonaniu rejestracji

 

 wejdź

poprzednim miesiącu wrzesień 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35
1
2
3
4
5
week 36
6
7
8
9
week 37
week 38
week 39

Subskrypcja

Uzyskanie informacji na temat działań projektu możliwe jest po rejestracji

Brunów, 18-19.03.2013

 

Już po raz kolejny odbyło się posiedzenie w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk- Saksonia” przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Instytutu Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia oraz niemieckich urzędników z Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Urzędu ds. Zarządzania Miastem Görlitz, Starostwa Powiatowego w Görlitz i Jednostki ds. Rozwoju Miasta Zittau.

 

 

Tematem przewodnim dwudniowych obrad było zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odmiennych struktur i procedur administracyjnych oraz kompetencji poszczególnych saksońskich i dolnośląskich instytucji, których zadania związane są z tematyką rewitalizacji miast.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z wynikami badań ankietowych, które przeprowadzono wśród gminnych i powiatowych jednostek samorządowych po obu stronach pogranicza. Badania dotyczyły zainteresowania jednostek publicznych tematyką poprawy efektywności energetycznej na obszarach zurbanizowanych oraz możliwości podjęcia współpracy transgraniczej w kontekście przygotowania ewentualnych szkiców projektowych w przyszłym okresie perspektywy finansowej 2014-2020.

Z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwano się również prezentacjom przykładowych projektów z zakresu efektywności energetycznej realizowanych w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Przedstawiony został projekt współpracy międzyregionalnej „Enercitee” oraz projekt pilotażowy „TransGeoTherm-Energia geotermalna dla transgranicznego rozwoju Nysy”.

Zarówno referaty jak i prezentacje projektów były punktem wyjścia do dalszych dyskusji całej grupy roboczej w zakresie wyznaczenia priorytetowych kierunków przyszłej współpracy na pograniczu Dolnego Śląska i Saksonii.

Dalsze rozmowy będą kontynuowane podczas następnego czterodniowego spotkania połączonego z wizytą studyjną, które odbędzie się jesienią 2013 r. tym razem po stronie niemieckiej.

Odwiedzin 6649

Drukuj

Instytucje zaangażowane w projekt