GALERIA MULTIMEDIÓW

zobacz galerię

Panel dyskusyjny

Możliwość udziału w panelu dyskusyjnym po dokonaniu rejestracji

 

 wejdź

poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5
1
2
3
week 6
4
5
6
7
8
9
week 7
week 8
week 9

Subskrypcja

Uzyskanie informacji na temat działań projektu możliwe jest po rejestracji

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie zlecenia polegającego na pełnieniu roli eksperta z zakresu efektywnego gospodarowania energią w mieście oraz o przystosowaniu do zmian klimatycznych na potrzeby projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk – Saksonia” współfinansowanego prze UE ze środków EFRR w ramach POWT Polska- Saksonia 2007-2013.  

Zadaniem eksperta będzie:
- opracowanie publikacji o charakterze informacyjno – edukacyjnym
- uczestnictwo w jednym wskazanym dniu posiedzenia grupy roboczej „Energetyczna rewitalizacja miast” w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk-Saksonia” w Świeradowie Zdrój w terminie 11.-13.06.2014r.
Termin wykonania całości zlecenia przypada na dzień 20.09.2014 r.

Zakres zadań obejmuje:
1. Uczestnictwo w jednym wskazanym dniu posiedzenia grupy roboczej „Energetyczna rewitalizacja miast” w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk-Saksonia” w Świeradowie Zdrój w terminie 11.-13.06.2014 r.
2. Opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście zgodnie z podstawowym spisem wymagań przedstawionym przez Zamawiającego.
- Publikacja ma charakter informacyjno-edukacyjny na temat możliwości efektywnego gospodarowania energią w mieście oraz o przystosowaniu do zmian klimatycznych. Celem przewodnika będzie podniesienie świadomości o efektywnym gospodarowaniu energią i przystosowaniu do zmian klimatycznych. Publikacja ma przenosić istotne merytoryczne treści, oparte o wiedzę naukową i doświadczenia miast. Skierowana jest do radnych miejskich mających wpływ na gospodarowanie miastem, do mieszkańców miast i młodzieży szkolnej. Pożądane jest przytoczenie najlepszych istniejących praktyk. Publikacja pod względem formy jak i języka powinna być przystępna dla nieprzygotowanego merytorycznie odbiorcy. Język popularno-naukowy pozbawiony żargonu naukowego i atrakcyjna forma graficzna uzupełniona o ilustracje tematyczne.
- Podstawowy spis zagadnień może być uzupełniony lub zmieniony przez Wykonawcę po uzgodnieniu z Zamawiającym.
Podstawowy spis zagadnień do przewodnika:
1. Wstęp: wyjaśnienie celu podręcznika
2. Urbanistyka ma wpływ! (orientacja budynków wobec słońca i wiatru, oświetlenie, przewietrzanie, itp. - unikanie tworzenia miejskich wysp ciepła)
3. Budownictwo dostosowane do klimatu - budownictwo około zerowe – jego wpływ na architekturę i przestrzeń – standardy, rozwiązania techniczne itp. (Dyrektywa 2010/31/UE)
4. Oświetlenie miasta (nowoczesne rozwiązania techniczne, sensory ruchowo-czasowe włączające i wyłączające, aspekt ochrony ciemnego nieba)
5. Mikroklimat w przestrzeni publicznej: woda, zapewnienie miejsc zacienionych, ogrody zimowe, zieleń (+ retencja wody deszczowej w projektowaniu przestrzeni miejskiej)
6. Termomodernizacja obiektów zabytkowych (problemy, rozwiązania, itp.)
7. Lokalne źródła energii / Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii w budownictwie efektywnym energetycznie – ten rozdział nie może zdominować publikacji, ma być nakierowany na praktyczne rozwiązania głownie przeznaczone dla ogrzewania budynków publicznych, oświetlenia miejskiego, itp.)
8. Kogeneracja i mikrokogeneracja, osiedlowe i dzielnicowe systemy grzewcze, w tym centra energetyczne oparte o OZE – ogrzewanie i produkcja elektryczności (zalety, rozwiązania innowacyjne)
9. Ponowne zużycie i recycling (możliwości, wykorzystanie, lokalizacja w mieście, systemy, itp.)
10. Transport i dostępność (wyjaśnienie jak poprzez planowanie minimalizować uzależnienie od transportu indywidualnego, jak promować transport rowerowy, ruch pieszy, itp.)
11. Klimatyczne projektowanie miast w skali makro – jak unikać energochłonnego rozlewania się przedmieść
12. Co to jest strategia dostosowania do zmian klimatu?
13. Planowanie i zarządzanie (w tym współpraca między samorządami – wpływ wspólnych projektów na pograniczu gmin na oszczędność energii).
14. Słowniczek najważniejszych powiązanych pojęć
15. Opracowanie mapy obszaru wsparcia z naniesiona lokalizacją miast pogranicza
16. Opracowanie i zamieszczenie danych teleadresowych miast pogranicza

- Przewodnik w języku polskim powinien zawierać 20 - 25 stron (format A 5 ), przy tym 1-2 strona na każdy rozdział zgodnie ze spisem zagadnień.
- Przygotowane na nośnikach elektronicznych w formacie umożliwiającym edytowanie (w tym PDF).
- Tłumaczenie na zlecenie Zamawiającego treści publikacji na język niemiecki.
- Opracowanie na zlecenie Zamawiającego grafiki, składu ( w tym składu w j. niemieckim), druku i dostawy publikacji opatrzonej logami projektu w formacie A 5, o objętości ok. 50 stron zawierającej dwie wersje językowe, w ilości 500 szt.
Wymagania techniczne dotyczące przewodnika:
a) rozmiar papieru: A5 – rozmiar docelowy,
b) gramatura papieru:
- okładka – przód i tył – 300 g/m2
- wnętrze (dwustronnie) – 130 g/m2
c) papier: papier kredowany matowy,
d) pełny kolor na każdej stronie i okładce (4+4 – CMYK),
e) oprawa klejona gwarantująca trwałość produktu
f) okładka foliowana folią błyszczącą jednostronnie
3. Stałą współpracę z Zamawiającym w zakresie zagadnień merytorycznych w tym w zakresie formy i języka publikacji.
Kryteria wyboru eksperta:
Osoba ubiegająca się o wykonanie zlecenia polegającego na opracowaniu publikacji – przewodnika po energooszczędnym mieście. w działaniach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk -Saksonia” musi spełniać następujące kryteria:
1. Posiadać wykształcenie wyższe
2. Posiadać wiedzę w zakresie polityki miejskiej, urbanistyki, polityki energetycznej, rewitalizacji energetycznej miast lub zmian klimatycznych potwierdzoną certyfikatami ukończenia studiów, kursów, szkoleń, publikacjami, dorobkiem naukowym.
3. Posiadać w swoim dorobku co najmniej jedną ekspertyzę/analizę/publikację z zakresu polityki energetycznej i/lub ocen oddziaływania na środowisko.

W celu przygotowania oferty cenowej proszę o wypełnienie poniższej tabelki podając cenę jednostkową dla danej usługi
Oferty wg poniższego schematu proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy 30 kwietnia br. do godz. 15:00

Rodzaj usługi Kwota za wykonanie usługi brutto

- opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście w j. polskim

- przygotowanie go na nośnikach umożliwiających edytowanie 
 

- opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście w j. polskim

- przygotowanie niemieckiej wersji językowej

- przygotowanie go na nośnikach umożliwiających edytowanie 
 

- opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście w j. polskim

- przygotowanie niemieckiej wersji językowej

- przygotowanie go na nośnikach umożliwiających edytowanie

- druk publikacji w ilości 500 szt.
 

Odwiedzin 5732

Drukuj

Instytucje zaangażowane w projekt