GALERIA MULTIMEDIÓW

zobacz galerię

Panel dyskusyjny

Możliwość udziału w panelu dyskusyjnym po dokonaniu rejestracji

 

 wejdź

poprzednim miesiącu kwiecień 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 13
1
2
3
4
week 14
5
6
7
8
9
week 15
week 16
week 17

Subskrypcja

Uzyskanie informacji na temat działań projektu możliwe jest po rejestracji

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie zlecenia polegającego na pełnieniu roli eksperta z zakresu efektywnego gospodarowania energią w mieście oraz o przystosowaniu do zmian klimatycznych na potrzeby projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk – Saksonia” współfinansowanego prze UE ze środków EFRR w ramach POWT Polska- Saksonia 2007-2013.  

Zadaniem eksperta będzie:
- opracowanie publikacji o charakterze informacyjno – edukacyjnym
- uczestnictwo w jednym wskazanym dniu posiedzenia grupy roboczej „Energetyczna rewitalizacja miast” w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk-Saksonia” w Świeradowie Zdrój w terminie 11.-13.06.2014r.
Termin wykonania całości zlecenia przypada na dzień 20.09.2014 r.

Zakres zadań obejmuje:
1. Uczestnictwo w jednym wskazanym dniu posiedzenia grupy roboczej „Energetyczna rewitalizacja miast” w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk-Saksonia” w Świeradowie Zdrój w terminie 11.-13.06.2014 r.
2. Opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście zgodnie z podstawowym spisem wymagań przedstawionym przez Zamawiającego.
- Publikacja ma charakter informacyjno-edukacyjny na temat możliwości efektywnego gospodarowania energią w mieście oraz o przystosowaniu do zmian klimatycznych. Celem przewodnika będzie podniesienie świadomości o efektywnym gospodarowaniu energią i przystosowaniu do zmian klimatycznych. Publikacja ma przenosić istotne merytoryczne treści, oparte o wiedzę naukową i doświadczenia miast. Skierowana jest do radnych miejskich mających wpływ na gospodarowanie miastem, do mieszkańców miast i młodzieży szkolnej. Pożądane jest przytoczenie najlepszych istniejących praktyk. Publikacja pod względem formy jak i języka powinna być przystępna dla nieprzygotowanego merytorycznie odbiorcy. Język popularno-naukowy pozbawiony żargonu naukowego i atrakcyjna forma graficzna uzupełniona o ilustracje tematyczne.
- Podstawowy spis zagadnień może być uzupełniony lub zmieniony przez Wykonawcę po uzgodnieniu z Zamawiającym.
Podstawowy spis zagadnień do przewodnika:
1. Wstęp: wyjaśnienie celu podręcznika
2. Urbanistyka ma wpływ! (orientacja budynków wobec słońca i wiatru, oświetlenie, przewietrzanie, itp. - unikanie tworzenia miejskich wysp ciepła)
3. Budownictwo dostosowane do klimatu - budownictwo około zerowe – jego wpływ na architekturę i przestrzeń – standardy, rozwiązania techniczne itp. (Dyrektywa 2010/31/UE)
4. Oświetlenie miasta (nowoczesne rozwiązania techniczne, sensory ruchowo-czasowe włączające i wyłączające, aspekt ochrony ciemnego nieba)
5. Mikroklimat w przestrzeni publicznej: woda, zapewnienie miejsc zacienionych, ogrody zimowe, zieleń (+ retencja wody deszczowej w projektowaniu przestrzeni miejskiej)
6. Termomodernizacja obiektów zabytkowych (problemy, rozwiązania, itp.)
7. Lokalne źródła energii / Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii w budownictwie efektywnym energetycznie – ten rozdział nie może zdominować publikacji, ma być nakierowany na praktyczne rozwiązania głownie przeznaczone dla ogrzewania budynków publicznych, oświetlenia miejskiego, itp.)
8. Kogeneracja i mikrokogeneracja, osiedlowe i dzielnicowe systemy grzewcze, w tym centra energetyczne oparte o OZE – ogrzewanie i produkcja elektryczności (zalety, rozwiązania innowacyjne)
9. Ponowne zużycie i recycling (możliwości, wykorzystanie, lokalizacja w mieście, systemy, itp.)
10. Transport i dostępność (wyjaśnienie jak poprzez planowanie minimalizować uzależnienie od transportu indywidualnego, jak promować transport rowerowy, ruch pieszy, itp.)
11. Klimatyczne projektowanie miast w skali makro – jak unikać energochłonnego rozlewania się przedmieść
12. Co to jest strategia dostosowania do zmian klimatu?
13. Planowanie i zarządzanie (w tym współpraca między samorządami – wpływ wspólnych projektów na pograniczu gmin na oszczędność energii).
14. Słowniczek najważniejszych powiązanych pojęć
15. Opracowanie mapy obszaru wsparcia z naniesiona lokalizacją miast pogranicza
16. Opracowanie i zamieszczenie danych teleadresowych miast pogranicza

- Przewodnik w języku polskim powinien zawierać 20 - 25 stron (format A 5 ), przy tym 1-2 strona na każdy rozdział zgodnie ze spisem zagadnień.
- Przygotowane na nośnikach elektronicznych w formacie umożliwiającym edytowanie (w tym PDF).
- Tłumaczenie na zlecenie Zamawiającego treści publikacji na język niemiecki.
- Opracowanie na zlecenie Zamawiającego grafiki, składu ( w tym składu w j. niemieckim), druku i dostawy publikacji opatrzonej logami projektu w formacie A 5, o objętości ok. 50 stron zawierającej dwie wersje językowe, w ilości 500 szt.
Wymagania techniczne dotyczące przewodnika:
a) rozmiar papieru: A5 – rozmiar docelowy,
b) gramatura papieru:
- okładka – przód i tył – 300 g/m2
- wnętrze (dwustronnie) – 130 g/m2
c) papier: papier kredowany matowy,
d) pełny kolor na każdej stronie i okładce (4+4 – CMYK),
e) oprawa klejona gwarantująca trwałość produktu
f) okładka foliowana folią błyszczącą jednostronnie
3. Stałą współpracę z Zamawiającym w zakresie zagadnień merytorycznych w tym w zakresie formy i języka publikacji.
Kryteria wyboru eksperta:
Osoba ubiegająca się o wykonanie zlecenia polegającego na opracowaniu publikacji – przewodnika po energooszczędnym mieście. w działaniach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk -Saksonia” musi spełniać następujące kryteria:
1. Posiadać wykształcenie wyższe
2. Posiadać wiedzę w zakresie polityki miejskiej, urbanistyki, polityki energetycznej, rewitalizacji energetycznej miast lub zmian klimatycznych potwierdzoną certyfikatami ukończenia studiów, kursów, szkoleń, publikacjami, dorobkiem naukowym.
3. Posiadać w swoim dorobku co najmniej jedną ekspertyzę/analizę/publikację z zakresu polityki energetycznej i/lub ocen oddziaływania na środowisko.

W celu przygotowania oferty cenowej proszę o wypełnienie poniższej tabelki podając cenę jednostkową dla danej usługi
Oferty wg poniższego schematu proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy 30 kwietnia br. do godz. 15:00

Rodzaj usługi Kwota za wykonanie usługi brutto

- opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście w j. polskim

- przygotowanie go na nośnikach umożliwiających edytowanie 
 

- opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście w j. polskim

- przygotowanie niemieckiej wersji językowej

- przygotowanie go na nośnikach umożliwiających edytowanie 
 

- opracowanie przewodnika po energooszczędnym mieście w j. polskim

- przygotowanie niemieckiej wersji językowej

- przygotowanie go na nośnikach umożliwiających edytowanie

- druk publikacji w ilości 500 szt.
 

Odwiedzin 6486

Drukuj

Instytucje zaangażowane w projekt