GALERIA MULTIMEDIÓW

zobacz galerię

Panel dyskusyjny

Możliwość udziału w panelu dyskusyjnym po dokonaniu rejestracji

 

 wejdź

poprzednim miesiącu czerwiec 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22
1
2
3
4
5
6
week 23
7
8
9
week 24
week 25
week 26

Subskrypcja

Uzyskanie informacji na temat działań projektu możliwe jest po rejestracji

Sankt Marienthal_4-6.06.2012_1

 

W dniach 4 – 6 czerwca br. w Międzynarodwym Centrum Spotkań w Sankt Marienthal w Niemczech odbyły się pierwsze warsztaty grupy roboczej „Rewitalizacja miast" w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk - Saksonia". Na warsztatach spotkali się przedstawiciele różnych instytucji związanych z problematyką odnowy miast, w tym przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Wojewódzkiego Biura Urbanistycznego oraz przedstawiciele władz samorządwoych, odpowiedzielnych za rozwój miast z Zittau i Goerlitz.

 

 

Celem pierwszej rudny warsztatowej było wzajemne poznanie się partnerów z obu stron granicy i wymiana informacji związanych z problematyką rewitalizacji miast.  Jednym z ważniejszych zadań pracy grupy było zidentyfikowanie wspólnych obszarów zainteresowań i wytyczenie kierunków przyszłej współpracy. Uczestnicy zgłosili kilka tematów pod dyskusję. Były to m.in. poprawa efektywności energetycznej, transgraniczny rynek mieszkaniowy, rewitalizacja terenów niezagospodarowanych, rewitalizacja nieużytków mieszkalnych.

Gościnny referat na temat „Koncepcje, możliwości i realizacja energetycznej odnowy miast w Saksonii – praktyczne przykłady” wygłosił pan Uwe Wildenhauer, z niemieckiej firmy Wuestenrot Haus- und Staedtebau GmbH. Referat wzbudził duże zainteresownie wśród uczestników warsztatów.  Wspólnie  zdecydowano o przeprowadzeniu ankiety na temat możliwości energetycznej odnowy miast wśród gmin leżących na obszarze wsparcia po stronie Dolnego Śląska oraz Saksonii. Obrady zakończyło opracowanie agendy drugiej rundy warsztatów. 

Odwiedzin 6551

Drukuj

Instytucje zaangażowane w projekt